Style Switcher

Renk stili seç

Daha iyi bir deneyim için lütfen tarayıcınızı Chrome, FIREFOX, Opera veya Internet Explorer 'a değiştirin.
Ev Dekorasyonunda Vintage Havası Yarat: Dekore Et

Ev Dekorasyonunda Vintage Havası Yarat: Dekore Et

Son yıllarda ev dekorasyonundan modaya kadar sıkça kullanılan eski ürünler ya da modalar vintage hissini bize her yerde yaşatıyor. Vintage eski dönemlere ait eşyaların, günümüz fikirleri ile harmanlanarak kullanılması diye tanımlayabileceğimiz aslında birden çok anlamına gelen bir kelimedir. Yakın olmayan bir geçmişte denebilir, yani vintage tarza eskilere dönüş olarak bakılabilir.

Vintage ürünler ait olduğu dönemin karakteristik özelliklerini yansıtmaktadır. Canlı ve parlak renkler yerine, çiçek desenleri; beyaz, toprak tonları ve pastel renkleri kapsayan pembe, yeşil ve mavi tonları kullanılmaktadır. Yaşı yüzyıldan az olanlar vintage, fazla olanlar ise antika kategorisinde yer almaktadır.

Müzik kutuları, gramafonlar, mutfak eşyaları, valizler, dolaplar, koltuklar, sandıklar, pastel tonlardaki çiçekli kumaşlar günümüzde vintage ürün olarak fazlasıyla ilgi görmektedir. Vintage tarzı mobilyalar romantik bir görünüm sağladığı gibi samimi sıcak ve huzurlu bir havada yansıtmaktadır.

Retro mobilyalar, eskitilmiş görünen eşyalardan oluşur. Vintage mobilyalar eski döneme aittir. Günümüz dekorasyon ürünleriyle harmanlanarak kullanılırlar. Ahşap sandıklar boyanarak orta sehpa ya da yan sehpa olabilir.

Vintage hissini, mobilya ve aksesuarlarla desteklemek istersen odanın genel tarzını belirlemek için duvar kağıdı ve zemin önemlidir. O dönemi yansıtan reklam afişleri, fotoğrafları kullanılarak kolayca o havayı sağlayabilirsiniz. Perde seçimindeyse dantel detaylar, saçaklar dikkat çeker. Ancak olmazsa olmazı geometrik desenler ve çiçeklerdir. Dekorasyonda mutlaka canlı veya cansız çiçekler, onlara uygun vintage saksılar kullanmaya özen göstermelisiniz.

Evinizde zamandan bir yolculuk yapmak istiyorsanız, pastel tonlarının şıklığını naifliğini yansıtarak değerli eşyalara hayat verebilirsiniz. Yaşanmışlık duygusu evinizi sarsın..

yorumunuzu paylaşın

Üst