Style Switcher

Renk stili seç

Daha iyi bir deneyim için lütfen tarayıcınızı Chrome, FIREFOX, Opera veya Internet Explorer 'a değiştirin.
Antika Koleksiyon: En Çok Koleksiyonu Yapılan 5 Antika

Antika Koleksiyon: En Çok Koleksiyonu Yapılan 5 Antika

Antika kelime anlamı olarak sanatsal ya da tarihi olarak özelliği bulunan ve eski zamanlardan kalma nadir bir nesne anlamına gelmektedir. Antika koleksiyonu ise bu ürünleri toplamak, saklamak ya da korumak olarak adlandırılabilir. En iyi yönlerinden biri, koleksiyonu yapılabilecek ürünlerin asla bir sırını yoktur.

Koleksiyon denildiğinde bir klasik olarak insannın aklına genellikle pul, madeni para veya oyuncak araba koleksiyonu gelir. Biz sizin için dünyada en çok koleksiyonu yapılan antikaları birleştirdik.

Gümüşler

Tabakalar, fincanlar, küllükler ya da gümüş olan çoğu şey antika dünyasında kıymetlidir. Yarattığı atmosfer ve yansıttığı tarz koleksiyoncuların ilgisini çekmektedir. Maliyet olarak diğer koleksiyon ürünlerinden biraz daha fazla olabilmektedir.

Oyuncak Bebekler

Kendine has, renk renk değişik oyuncak bebeklerin ne zamandan nereden geldiklerine çok takılmayın. Kendine has tarzlarıyla dikkat çekerler. Bebekler ve kıyafetleri farklı olarak toplanabilir. Aksesuarlarıyla birlikte bozulmadan korunan oyuncak bebekler oldukça değerlidir.

Mücevher

Her zaman gözde antika mücevherler hakkında profesyonellerden yardım almalısınız. Maddi değerinin belirlenmesi konusunda birine danışarak koleksiyonunuza seçebilirsiniz. Antika bir koleksiyon parçası olarak bakılması dışında, kuşaklar arası bir maneviyat aktarımı da olan mücevherlerin değerleri çokça fazladır.

Halı & Kilim

Etnik bir atmosfer yaratan ve insanlık tarihinden büyük izler taşıyan halılar birçok antik koleksiyoncu tarafından ilgi görmektedir. Koruma ve saklama konusunda özen isteyen halı ve kilimlerin koleksiyonunuzda olmasını aslında paha biçilemez.

Mobilya

Mobilya koleksiyonculuğunun çok tercih edilmesinin sebebi, koleksiyonunuzun aynı zamanda bir yaşam parçası olmasıdır. Antika bir sallanan sandalye, ya da tarih kokan bir kitap rafıyla hem tarzınızı yansıtabilir hem de yaşam alanınızı güzelleştirebilirsiniz.

Hobi olarak başlayıp sonrasında bir tutku haline dönen koleksiyonculuk, antika ürünler ile birleşince bir yaşam tarzına dönüşüyor. Yaşanmışlık hissiyatını biriktirebileceğiniz ürünleri sizler için sıraladık.

yorumunuzu paylaşın

Üst