Style Switcher

Renk stili seç

Daha iyi bir deneyim için lütfen tarayıcınızı Chrome, FIREFOX, Opera veya Internet Explorer 'a değiştirin.
Gazoz Kapağı: En Çok Biriktirilen Metal Kapaklar

Gazoz Kapağı: En Çok Biriktirilen Metal Kapaklar

Çocukken biriktirdiğiniz gazoz kapakları, işte onları şimdi hatırlamanın tam vakti! Biriktirdiğiniz, biriktirebildiğiniz gazoz kapaklarını değerlendirmek çok kolay. Koleksiyonunuza eklemek için tatile giden, yurt dışına çıkan birçok eşe dosta haber verin.

İster boş vakit değerlendirmek için isterseniz hobi edinmek için, etrafı yenilemek renklendirmek isterseniz metal kapaklar, gazoz kapaklarını kullanabilirsiniz. Bira kapağı, gazoz kapağı ya da benzeri diğer tüm metal kapakları bir araya getirin önünüze koyun ve başlayalım.

Kolları sıvayalım, ana malzememiz rengarenk gazoz kapaklı sonrasında silikon tabancası veya japon yapıştırıcı tercih edebilirsiniz. Mıknatıs, boncuk, pul düğme ya da aksesuar olabilecek diğer malzemeleri de yanınıza alın ve hazırız.

Bardak Altlığı

Pek çok evde ve iş yerinde ihtiyaç duyulan bardak altıklarını gazoz kapağından yapabilirsiniz. Konsept olarak bu uyumlu olacak gazoz kapakları 9 tane olacak şekilde yan yana getirin. 9 Gazoz kapağından bir kare oluşturun, kenarlarından birer delik açarak takı yapımında kullanılan küçük halkalardan geçirin, bardak altlığınız hazır! Bu yöntemi kullanıp kapak sayısını arttırarak nihale yapmanız da mümkün.

Çıngırak

Esinti ile kendi müziğini oluşturan çıngıraklar vardır ya, bahçe kapısına ya da balkonunuza asarsınız. Bardak altlığında kullandığımız yöntemle gazoz kapaklarını çıngırak yapabilirsiniz. Gazoz kapaklarının yanlarından açılan küçük deliklere halkaları geçirerek başlayabilirsiniz, eski metal bir süzgeci de üzerine koydunuz mu tamamdır! Süzgeci bir ip ya da kurdele yardımıyla yukarı asarak çıkaracağı hoş melodileri bekleyin.

Magnet

Gazoz kapaklarının rengarenk hali ve farklı tasarımlarının yarattığı görsel şöleni buzdolabınızın üzerinde de görebilirsiniz. Küçük mıknatıs parçaları ve japon yapıştırıcısı kullanarak bunu yapmak çok kolay. Gazoz kapaklarının iç kısmına biraz yapıştırıcı sonrasında da magnet, işte bu kadar. Sonrasında isterseniz kapakları boyayarak bir takvim yaratabilirsiniz.

Çerçeveler

Renkli bir aynada kendinize bakmak çok eğlencelidir. Metal kapakları kullanarak aynanıza ya da istediğinizi herhangi bir şeye çerçeve yapabilirsiniz. Gazoz kapaklarını isterseniz boyayın, isterseniz olduğu gibi kullanın.

Mumluk

Gazoz kapaklarınızı küçük mumluk haline getirebilirsiniz. Kısa iplikler ile kapakların iç yüzünü kaplayın, uzun istediğiniz bir mumu kapağın içine akıtın ve sabitleyin. Ancak elinize dikkat edin, kapak bu esnada ısınacaktır.

Gazoz veya metal kapaklarınızı değerlendirmek isterseniz işte bunlar sizin için çok iyi olacak! Ya da bir panoya sabitleyerek kendi koleksiyonunuzu sergileyebilirsiniz.

yorumunuzu paylaşın

Üst